Podnikni to! v Kyjově

Projekt Podnikni to! pro mě nebyl žádnou neznámou. Úplně náhodou (asi teda prostřednictvím nějaké reklamy) jsem se s ním seznámila na facebooku, kde se daný příspěvek týkal toho, jak se tento projekt rozjíždí na vysokých školách a jak pomáhá mladým lidem nastartovat jejich vlastní podnikání. Tehdy bylo vše teprve v začátcích, ale o Jakubovi Tížkovi, iniciátorovi tohoto projektu, už se psalo ve Forbesu a já si říkala, jak by bylo fajn, kdybych se k těmto kurzům někdy dostala. Jako student jsem nějakou šanci měla, ale v tomto případě se jednalo jen o takový nenápadný úmysl někde vzadu v hlavě a pravděpodobnost, že bych se odhodlala, byla dost mizivá.

O co vlastně jde?

Každého někdy napadlo, že by bylo fajn pracovat méně a vydělávat si více. A jak jinak toho dosáhnout než podnikáním? Projekt Podnikni to! je unikátní v tom, že pomáhá lidem, kteří o podnikání vůbec nic neví, nějak ZAČÍT! Umožňuje nám „obyčejným“ setkat se s podnikateli, kteří se chtějí podělit o svůj příběh a nabídnout radu, co dělat a čemu se v podnikání raději vyhnout.

Jak jsem se stala podnikavcem?

Já už sice nejsem, co se podnikání týče, žádný plenkař. Ale když mě trefila do očí událost na facebooku, že Podnikni to! bude v Kyjově a tentokrát je tento kurz otevřený komukoliv, kolečka v hlavě se začala točit. Ještě jsem ani neuvažovala o tom, že bych se zúčastnila, ale začala jsem si s tou myšlenkou pohrávat a samozřejmě jsem událost nasdílela manžovi, který taky podniká a kterého tyto věci umí zaujmout. Přišla mi okamžitá odpověď: „Už jsem se zaregistroval.“ 😀 A tak nebylo co řešit, samotného jsem ho v tom nemohla nechat. 🙂

1 LOGO PT
Výstřižek
78658304 486816815537882 8907653522116313088 n

Jak to celé dopadlo?

Jelikož se na začátku avizovalo, že je vše zdarma, šla jsem do toho s tím, že jedná o jednodenní kurz, kdy nám Jakub povypráví jaká byla jeho cesta a nabídne pohled do „jeho světa podnikání“. Brada mi spadla, když se ukázalo, že nás čeká 10 lekcí a ještě ke všemu bude nutné z šedesáti zájemců vybrat opravdu jen ty (dvacet až třicet), kteří se toho neleknou a budou poctivě plnit domácí úkoly. 😀

Samozřejmě bych tento článek nesepisovala, pokud bychom se do toho užšího výběru nedostali. Každý jsme přišli se svým podnikatelským plánem a po dobu těch deseti lekcí jsme na něm pracovali. Pro mě bylo cílem si především ověřit, že to, co dělám, dělám správně a taky zjistit, zda nejde některé věci dělat ještě lépe. Ale abych se mohla někam posunout, bylo třeba přijít s něčím novým, zjistit v čem mohu být dobrá a co by mohlo moje podnikání ještě více obohatit.

Projekt, který chci odstartovat

Už více než rok si pohrávám s myšlenkou tvořit i video a právě Podnikni to! mi pomohlo v tom, abych se konečně odrazila a vyzkoušela si, zda to bude fungovat. Moje představa je velmi specifická, a i když nám stále otloukali o hlavu, že důležité je hlavně začít a neřešit zbytečnosti, já to chci mít maximálně dokonalé, takže na finální produkt si ještě počkáte. 😀 Ale abych nebyla skrblík, jsem nadšená i z mého prvního video počinu, na který se můžete podívat níže a který by pravděpodobně bez Podnikni to! byl ještě dlouho schovaný v šuplíku.

Představuji vám zrození rodinného filmu, který kolegové pojmenovali jako: „Nechme děti být dětmi„.