„Obchodní podmínky.“ Platné od 1. 5. 2022
Objednáním a rezervací termínu focení automaticky potvrzujete, že jste s těmito podmínkami seznámeni a souhlasíte s nimi, včetně podmínek uvedených v „Ceníku„. 

Všeobecné obchodní podmínky upravují dodavatelské – odběratelské vztahy v oblasti prodeje zboží a služeb mezi živnostníkem Danielou Příkazkou (Fotostudio Kapka vzpomínek, dále jen zhotovitel) a zákazníky (dále jen kupujícími).

Autorská práva, komu patří výsledné fotografie

Všechny fotografie jsou předmětem autorského práva a majetkem fotografa a nesmí být použity pro jakýkoli komerční účel, propagaci či prodej třetí straně bez písemného souhlasu autora.

Fotografované osoby mohou používat fotografie pro svou nekomerční osobní prezentaci a  vytvářet libovolný počet kopií.

Souhlas s poskytnutím fotografií

Na základě oprávněného zájmu si vyhrazuji právo zveřejnit výsledné fotografie ve svém portfoliu pro další propagaci. Pokud si nepřejete zveřejnění vašich fotografií je třeba mě tak informovat nejpozději do týdne ode dne odevzdání hotových fotografií.

Máte právo dodatečně požadovat odstranění vašich fotografií z portfolia či sociálních sítí a webových stránek.

Jak se ke mně můžete objednat?

Je možné se objednat  prostřednictvím emailové adresy foto@kapkavzpominek.cz a tento způsob doporučuji. Je možné si termín domluvit i skrze sociální sítě FB profilu a instagramu @kapkavzpominek. Vzhledem k tomu, že jsou tyto sítě často napadány, je možné, že nemusím mít na své stránky přístup, proto je nejjistějším způsobem, jak mě kontaktovat emailová adresa či telefon. Děkuji  za pochopení. 

Jak dlouho trvá samotné focení?

Délka focení je vždy stanovena zvoleným balíčkem. Vždy je zmíněn rozsah a obsah focení.

V případě, že focení probíhá s dětmi, které nemusí spolupracovat, je doba přizpůsobena daným podmínkám.

Jak probíhá výběr fotografií a archivace

Nejpozději do 14 dní od termínu fotografování vám pošlu na email odkaz na galerii, kde najdete zmenšené náhledy vašich fotografií, ze kterých si sami zvolíte, které projdou další úpravou.

Počet náhledových fotografií se odvíjí od spolupráce dětí či členů rodiny a je to tedy zcela individuální. 

Dle autorského zákona č. 121/2000 Sb. není bez mého souhlasu jako autora daného díla dovoleno náhledy stahovat, kdekoli zveřejňovat a ani je dále upravovat (např. odstraněním loga). Jsou ve vlastnictví fotografa a jsou určeny výhradně pro výběry fotek k úpravám.

Neupravené fotografie (raw formát)  uchovávám po dobu 1 roku. Pokud tedy do této doby neprovedete výběr fotografií, vaše záloha propadá a fotografie již nadále nebudou dostupné, není tedy možné dožadovat se jejich předání.

Odevzdané hotové fotografie archivuji všechny minimálně po dobu jednoho roku.

U reportážního focení (narozeniny, kulturní akce apod.) výběr provádím sama a množství fotek je vždy na mém uvážení, vždy však garantuji přibližný počet odpovídající balíčku. 

Dodání fotografií, v jaké podobě a kdy

Doba dodání se pohybuje od 4-8 týdnů, v případě velkého zatížení vlivem svatebních zakázek se tato doba může prodloužit bez upozornění. Budete-li tedy vědět, že potřebujete mít fotografie hotové do určitého data, jste povinni tuto skutečnost předem nahlásit, abych vám mohla v termínu případně vyhovět. Pokud by bylo nutné tento termín dodržet v rámci do 2 týdnů od poslání vašeho výběru, pak je účtována částka za expres dodání.

Dodáním se rozumí předání fotografií v elektronické podobě.

Fotografie nebudou obsahovat žádné logo a budou v dostatečně kvalitní velikosti pro velkoformátový tisk.

K fotografiím v elektronické podobě je možné zakoupit přídavkové služby jako například vyhotovení fotoknihy a další fotoprodukty. S výběrem a realizací ráda poradím, případně je možné  si některé typy ukázkových fotoproduktů prohlédnout i ve studiu.

Jaké typy focení nabízím

Mým nejoblíbenějším žánrem jsou portrétní fotografie, ať už přijdete se všemi členy rodiny (i té širší) nebo samotní. Zaměřuji se z větší části na těhotenskou fotografii jak samotné ženy, tak v páru nebo v rámci rodinného focení.

Speciálním žánrem je tzv. newborn  focení, kdy jde o stylizované fotografie miminka. 

Velmi ráda mám taky tzv. life style, což jsou také rodinné fotky, ale ve stylu reportážního zaznamenání vašich každodenních činností. Fotí se tedy většinou u vás doma a vzhledem k časové náročnosti je pro tento druh focení samostatný ceník.

A v neposlední řadě vám ráda nafotím vaše významné životní události jako jsou křtiny, narozeniny.

Kde focení probíhá

Focení probíhá buď v exteriéru (venku) nebo ve studiu na adrese Šardice 682.

V okolí svého bydliště mám vyhlédnuté zajímavé lokace, které si upřesníme s přihlédnutím na vaše preference.

Life style focení se většinou odehrává u vás doma.

Za předpokladu, že byste rádi fotili na místě, které je vám blízké, je to samozřejmě možné. Pokud je nutné dopravit se dále než 30 km od mého bydliště, účtuji za dopravu 8,-/km, platí pro cestu tam i zpět. Platí pro všechny druhy focení.

Jaké jsou ceny a termíny splatnosti

Ceny jednotlivých balíčků jsou dostupné na webových stránkách i na sociálních sítích. V případě, že by došlo k chybě při publikování cen, vždy platí cena, která je uvedena na webových stránkách. Pokud tak není učiněno, jsou ceny sděleny vždy předem při potvrzení termínu  focení. 

Součástí cen balíčku není doprava. Pokud je nutné dopravit se dále než 30 km od mého bydliště, účtuji za dopravu 8,-/km, platí pro cestu tam i zpět. Platí na všechny druhy focení. U některých typů focení nemusí být součástí cenového balíčku tisk fotografií. 

Cena za fotografování, resp. ZÁLOHA, je splatná ihned po skončení focení. Platba probíhá skrze QR kód přímo na účet. Za předpokladu, že nedojde z vaší strany k výběru fotografií v časovém rozmezí 1 roku, tato záloha propadá a není možné si ji nárokovat zpět. Stejně tak po uplynutí této doby nemůžu zaručit, že vaše fotografie budu stále zálohovat.

V případě, že vyberete více fotografií nad rámec balíčku, doplatíte částku předem na účet před finálním odevzdáním zakázky.

Dárkový poukaz

Dárkový poukaz lze zakoupit ve finanční hodnotě na základě domluvy. Cena poukazu se vždy odečítá od finální ceny fotografovaného balíčku.

Dárkový poukaz má platnost po dobu jednoho roku

Dárkový poukaz zasílám ihned po zaplacení na určenou e-mailovou adresu v elektronické podobě. V případě speciálních akcí jsou poukazy dostupné i v tištěné podobě a v dárkovém balení.

Poukaz je přenosný.

Retuš a úpravy fotografií

Všechny odevzdávané fotografie jsou upravované. Originální raw soubory neposkytuji. 

Každá fotografie musí projít úpravou, což je dáno formátem RAW, ve kterém jsou fotografie foceny. Konečná cena není ovlivněna množstvím úprav a tak nedochází ke snížení ceny za focení ani v případě, že by vám stačily „neupravené“ fotografie.

Úpravy fotografií jsou projevem mého autorského přístupu a stylu, při objednání focení s tímto stylem souhlasíte. Není možné si nárokovat vrácení částky kvůli subjektivním rozdílným estetickým názorům. V případě, že máte speciální požadavky, je třeba mi tuto informaci oznámit v den focení, později na tyto požadavky nebude brán zřetel.

Pokud se vám zdá, že fotografie nedopovídají vzhledu, který je u mě běžný, zkuste nejprve fotografie prohlédnout na jiném zařízení. Pokud používáte především mobilní zařízení, zkuste se na fotografie podívat na PC. Na každém zařízení se zobrazují barvy jiným způsobem a může jít tak o vady způsobené monitorem. Pokud i tak zůstávají ve stavu, který dle vás neodpovídá mému běžnému standardu, nebojte se ozvat a tuto věc se mnou konzultovat. Pokud to bude v mých silách, budu se snažit vašim požadavkům vyhovět.

Reklamace

Reklamace na hotové fotografie musí být uplatněna písemnou formou, neprodleně po zjištění vady, nejdéle však do 3 měsíců ode dne doručení hotových fotek.

Důvodem k reklamaci není nespokojenost s Vaším vzhledem. Důvodem reklamace také není rozdílné vnímání barevnosti fotek či představa zpracování fotek dle zákazníka, které je zcela odlišné od stylu fotografa.

Pokud se stane, že je v balíčku odevzdaných fotografií 1-2, které nejsou kvalitní (občas oči zklamou a stát se to může), v tomto případě se nevrací částka, ale zákazník si vybírá jinou fotografii, kterou mu dodatečně upravím. V případě, že by byl nedostatek materiálu k náhradnímu výběru a jiná fotografie nepřicházela v úvahu, vracím částku za tuto jednu vadnou fotografii. Celou zakázku je možné vrátit pouze pokud by byly fotografie závažně poškozeny.

Reklamace digitálních dat uložených na CD/DVD, USB flash je možná pouze na základě technické vady nosiče. V případě prokázání např. poškozených dat máte nárok na bezplatné dodání nového média s digitálními daty.

V případě vady u tištěných fotografií nebo produktů je třeba tuto skutečnost nahlásit ihned.