[ut_header align=”center” title=”Obchodní podmínky.” css=”.vc_custom_1543314878487{border-right-width: 20px !important;}”]Platné od 1. 1. 2019
Objednáním a rezervací termínu focení automaticky potvrzujete, že jste s těmito podmínkami seznámeni a souhlasíte s nimi.[/ut_header]

Všeobecné obchodní podmínky upravují dodavatelské – odběratelské vztahy v oblasti prodeje zboží a služeb mezi živnostníkem Danielou Příkazkou (Raindrop foto – dešťová kapka, dále jen zhotovitel) a zákazníky (dále jen kupujícími).

Autorská práva, komu patří výsledné fotografie

Všechny fotografie jsou předmětem autorského práva a majetkem fotografa a nesmí být použity pro jakýkoli komerční účel, propagaci či prodej třetí straně bez písemného souhlasu autora.

Fotografované osoby mohou používat fotografie pro svou nekomerční osobní prezentaci a  vytvářet libovolný počet kopií.

Jak se ke mě můžete objednat

Jestliže jste se u mě ještě nikdy nefotili a je to tedy vaše první návštěva, vyžaduji objednání/poptání focení prostřednictvím rezervačního formuláře, který najdete na mých webových stránkách (viz níže tlačítko s odkazem).

V rámci poptávky po vás může být vyžadováno více osobních informací, jako: O jaké focení máte zájem, kolik lidí se bude focení účastnit, kolik z toho dětí a jak na focení reagují, apod. Tyto informace dále nikomu neposkytuji, slouží pouze pro mou potřebu, abych se na focení mohla náležitě připravit a proběhlo vše ke spokojenosti obou stran.

Teprve po vyplnění formuláře, vám zašlu podrobné informace o průběhu focení a domluvíme se na závazném termínu.

Nicméně je důležité mít na paměti, že již při rezervaci dáváte na vědomí, že jste s těmito obchodními podmínkami seznámeni a souhlasíte s nimi.  Za předpokladu, že máte k focení jakékoliv dotazy, je v hodné je při vyplňování formuláře zaznamenat, tak aby došlo k jejich řešení ještě před realizací samotného focení.

Pakliže jste mými stálými zákazníky a znám vaše požadavky, je možné se objednat i prostřednictvím emailové adresy foto@destovakapka.cz nebo FB profilu @destovakapkafoto. Doporučuji ovšem i tak navštívit stranu s rezervací, kde najdete volné termíny, na které se lze objednat.

Jak dlouho focení může trvat

Délka rodinného fotografování není stanovena žádným balíčkem, liší se v závislosti na vaší spolupráci a dochvilnosti. Přibližná průměrná doba focení je kolem 1 hodiny.

Délka focení svateb je pak stanovena balíčkem. Oba balíčky v sobě mají zahrnutý popis události, které by se měly zvládnout nafotit v určitém hodinovém rozpětí. V případě, že by docházelo k prodloužení focení, je u svatebního ceníku také zmíněna hodinová sazba.

Nepohyblivá doba focení (většinou 30 minut) se týká předem určených speciálních akcí (jarní focení, podzim, vánoce), kdy je nutné stanovenou dobu dodržovat co nejpřesněji.

Jak probíhá výběr fotografií

Do 14 dní od termínu fotografování vám pošlu na email/fb odkaz na galerii, kde najdete zmenšené náhlady vašich fotografií, ze kterých si sami vyberete. Výběr probíhá vždy tak, že označíte vybrané fotografie srdíčkem a budete vyzváni k zadání vaší emailové adresy. Tím vytvoříte svoji vlastní galerii oblíbených, kterou mi pak můžete nasdílet nebo mi stačí pouze oznámit, že je váš výběr hotový.

Počet náhledových fotografií se odvíjí od spolupráce dětí či členů rodiny a je to tedy zcela individuální. Standardně se počet fotografií u rodinného focení pohybuje kolem 70-150 fotografií k výběru.

Dle autorského zákona č. 121/2000 Sb. není bez mého souhlasu jako autora daného díla dovoleno náhledy stahovat, kdekoli zveřejňovat a ani je dále upravovat (např. odstraněním loga). Jsou ve vlastnictví fotografa a jsou určeny výhradně pro výběry fotek k úpravám.

Neupravené fotografie (raw formát)  uchovávám po dobu 1 roku. Pokud tedy do této doby neprovedete výběr fotografií, vaše záloha propadá a fotografie již nadále nebudou dostupné, není tedy možné dožadovat se jejich předání.

Odevzdané hotové fotografie archivuji všechny minimálně po dobu jednoho roku, někdy i déle.

U svatebních fotografií výběr provádím sama a množství fotek je vždy na mém uvážení, vždy však garantuji přibližný počet odpovídající balíčku. Kromě kompletního výběru provádím vždy ještě speciální výběr mých oblíbených záběrů, které je poté možné využít pro tvorbu fotoknihy nebo uvolnění pro veřejné sdílení na mých webových stránkách a sociálních sítí.

Dodání fotografií, v jaké podobě a kdy

Doba dodání se pohybuje od 4-7 týdnů, v případě velkého zatížení vlivem svatebních zakázek se tato doba může prodloužit bez upozornění. Budete-li tedy vědět, že potřebujete mít fotografie hotové do určitého data, jste povinni tuto skutečnost předem nahlásit, abych vám mohla v termínu případně vyhovět. Pokud by bylo nutné tento termín dodržet v rámci do 4 týdnů od poslání vašeho výběru, pak je účtována částka za expres dodání.

Dodáním se rozumí předání fotografií v elektronické podobě

Fotografie nebudou obsahovat žádné logo a budou v dostatečně kvalitní velikosti pro velkoformátový tisk.

K fotografiím v elektronické podobě je možné zakoupit přídavkové služby jako například vyhotovení fotoknihy (týká se především svatebního focení) a další.

Co vše vám vyfotím

Mým nejoblíbenějším žánrem jsou rodinné fotografie, ať už přijdete se všemi členy rodiny (i té širší), nebo jste jedináček a chystáte překvapení pro rodiče… Do této kategorie u mě spadá i párové a těhotenské focení.

Na tato focení jsou během roku dostupné různé výhodné akce. Nejznámější z nich jsou tzv. mini focení, které pořádám většinou v určitých ročních obdobích jako například: jarní, podzimní a vánoční.

Velmi ráda mám taky tzv. life style, což jsou také rodinné fotky, ale ve stylu reportážního zaznamenání vašich každodenních čiností. Fotí se tedy většinou u vás doma a vzhledem k časové náročnosti je pro tento druh focení samostatný ceník.

A v neposlední řadě vám ráda nafotím vaše významné životní události jako jsou svatby, křtiny nebo narozeniny nebo i větší kulturní události jako hody, koncerty apod

Kde focení probíhá

Focení probíhá vždy v exteriéru (venku). V okolí svého bydliště mám vyhlédnuté zajímavé lokace, které si upřesníme s přihlédnutím na vaše preference.

Life style focení se většinou odehrává u vás doma.

Za předpokladu, že byste rádi fotili na místě, které je vám blízké, je to samozřejmě možné. Pokud je nutné dopravit se dále než 30 km od mého bydliště, účtuji za dopravu 7,-/km, platí pro cestu tam i zpět. Platí pro všechny druhy focení.

V ateliéru fotím pouze vánoční mini v období od října do listopadu.

Jaké jsou ceny a termíny splatnosti

Ceny jednotlivých balíčků jsou uvedeny na stránce: https://destovakapka.cz/cenik/ 

Veškeré potřebné informace jsou tedy uvedeny tam a v případě, že by bylo cokoliv nejasné, nebojte se mi napsat. 🙂

Součástí cen balíčku není tisk fotografií a případná doprava, pokud budu za vámi dojíždět dále než je 30 km od mého místa bydliště.

Cena za fotografování, resp. ZÁLOHA, je splatná ihned po skončení focení v hotovosti. Prosím, připravte si částku přesně. Za předpokladu, že nedojde z vaší strany k výběru fotografií v časovém rozmezí 1 roku, tato záloha propadá a není možné si ji nárokovat zpět. Stejně tak po uplynutí této doby nemůžu zaručit, že vaše fotografie budu stále zálohovat.

V případě, že vyberete více fotografií nad rámec balíčku, doplatíte částku předem na účet před finálním odevzdáním zakázky

Na focení, které spadá do cenového balíčku: svatby (čili i křtiny, narozeniny a jiné) vyžaduji předem složení rezervačního poplatku (zálohy) na daný termín. Tento poplatek je vždy v hodnotě minimální sazby a je nevratný. V případě závažného a akutního důvodu (např. nemoci) je možné se domluvit na alternativním řešení.

Pokud je nutné dopravit se dále než 30 km od mého bydliště, účtuji za dopravu 7,-/km, platí pro cestu tam i zpět. Platí na všechny druhy focení.

Retuš a úpravy fotografií

Všechny odevzdávané fotografie jsou upravované.

Každá fotografie musí projít úpravou, což je dáno formátem RAW, ve kterém jsou fotografie foceny. Konečná cena není ovlivněna množstvím úprav a tak nedochází ke snížení ceny za focení ani v případě, že by vám stačily “neupravené” fotografie.

Na rodinných fotografiích provádím základní úpravy a retuše, případně ladím barevné tónování.

U všech svatebních fotografií provádím základní úpravy, složitější a časově náročnější retuše provádím jen u portrétních fotografií novomanželů. Složitější retuše dalších fotografií je za příplatek.

Úpravy fotografií jsou projevem mého autorského přístupu a stylu, při objednáním focení s tímto stylem souhlasíte. Není možné si nárokovat vrácení částky kvůli subjektivním rozdílným estetickým názorům. V případě, že si nepřejete radikální úpravy a vyhovuje vám přirozenější vzhled, je nutné mi tuto informaci oznámit v den focení nebo při zaslání vybraných fotografií.

Pokud se vám zdá, že fotografie nedopovídají vzhledu, který je u mě běžný, zkuste nejprve fotografie prohlédnout na jiném zařízení. Pokud používáte především mobilní zařízení, zkuste se na fotografie podívat na PC. Na každém zařízení se zobrazují barvy jiným způsobem a může jít tak o vady způsobené monitorem. Pokud i tak zůstávají ve stavu, který dle vás neodpovídá mému běžnému standardu, nebojte se ozvat a tuto věc se mnou konzultovat. Pokud to bude v mých silách, budu se snažit vašim požadavkům vyhovět.

Dárkový poukaz

Dárkový poukaz lze zakoupit v hodnotě dle stanovených cenových balíčků. Je tedy možné použít poté poukaz na jakýkoliv druh focení kromě výjimek, kde je stanovena individuální cena (svatby a jiné) viz ceník.

Dárkový poukaz má platnost po dobu jednoho roku. Prodloužení je možné pouze v případě, pokud se v platném časovém úseku objednáte na dobu, ve které již by tento poukaz platný nebyl a focení v tomto termínu proběhne. Pokud není poukaz uplatněn, propadá. (Příklad, objednáte se na focení v listopadu 2018, ale do konce roku již žádné další termíny nejsou, tudíž vás objednám na období začátku roku 2019. Pokud se však na toto focení nedostavíte z jiných důvodů než při nepřízni počasí, poukaz propadá)

Dárkový poukaz zasílám ihned po zaplacení na určenou e-mailovou adresu v elektronické podobě. V případě zaslání tištěného dárkového poukazu je cena poukazu vyšší o poštovné v případě zasílání.

V případě, že ve výsledku vyberete více fotografií, než je určeno na poukazem, vychází se z balíčku, který stanovuje cenu pro vámi vybraný počet fotografií a cena poukazu se od tohoto balíčku odečte.

Poukaz je přenosný.

Reklamace

Reklamace na hotové fotografie musí být uplatněna písemnou formou, neprodleně po jejich zjištění, nejdéle však do 3 měsíců ode dne doručení hotových fotek.

Důvodem k reklamaci není nespokojenost s Vaším vzhledem. Důvodem reklamace také není rozdílné vnímání barevnosti fotek či představa zpracování fotek dle zákazníka, které je zcela odlišné od stylu fotografa.

Pokud se stane, že je v balíčku odevzdaných fotografií 1-2, které nejsou kvalitní (občas oči zklamou a stát se to může), v tomto případě se nevrací částka, ale zákazník si vybírá jinou fotografii, kterou mu dodatečně upravím. V případě, že by byl nedostatek materiálu k náhradnímu výběru a jiná fotografie nepřicházela v úvahu, vracím částku za tuto jednu vadnou fotografii. Celou zakázku je možné vrátit pouze pokud by byly fotografie závažně poškozeny.

Reklamace digitálních dat uložených na CD/DVD, USB flash je možná pouze na základě technické vady nosiče. V případě prokázání např. poškozených dat máte nárok na bezplatné dodání nového média s digitálními daty.

[ut_header title=”Moje nabídka.”]Veškeré informace k focení, které jste nenalezli zde, najdete po kliknutí na uvedené odkazy (viz tlačítka).
Před každým focením vyžaduji zálohu 700,- buď předem na účet nebo v den focení v hotovosti.[/ut_header]